Nebe – peklo – ráj (aneb kdy je nejlepší se fotit ;-))

Miluji focení, které vede k zamyšlení nebo přinese nečekanou hloubku. Nedávno mě oslovila kamarádka Mariana, nafotit sérii fotek, které mě přimělo se zastavit a zjistit, kdo vlastně jsem. O tom jsem trochu rozepsala v minulém článku.

Dnes bych se ale chtěla zaměřit nás ženy trochu všeobecněji.

Kdo jsme a jaké jsme..

Jsme láska. Jsme hojnost. Jsme taky oheň, voda, zem, vítr, jsem andělé, vesmír, bůh..  Jemné víly, citlivé kamarádky, naslouchající maminky, spřízněné duše, ale i potvory, náladové, nenaladěné, rozladěné, běsnící, pěnící, vybuchující třaskavé směsi.. My ženy jsme prostě všechno.

Taky máte někdy pocit, že můžete změnit svět a jste plné elánu a tvůrčí energie? A někdy zase máte chuť se jen tak povalovat a odpočívat? A co třeba chuť se fotit?

Jedna věc je jistá, jsme jiné než muži. Muži nám někdy nerozumí. Jak by mohli, když někdy nerozumíme ani sami sobě my samy. Působí na nás emoce, počasí a nálada.

Kromě toho tu ale působí ještě jedna důležitá věc, kterou ovšem muži nemají. K zamyšlení bych Vám chtěla doporučit knihu, která změní pohled na vaše náladičky, knihu od Mirandy Gray: Cyklická žena. V této knížce najdete jeden z klíčů Vaší spokojenosti.

Protože, to co nejvíc způsobuje změny naší nálady, je náš vlastní hormonální systém. Když porozumíme jemu, tak máme z velké části vyhráno. Znáte fáze svého cyklu a jeho zákonitosti? Nejsou zase tak náhodné jak se zdají, mají docela jasná pravidla, která se opakují. Je úleva to zjistit. Vědět, kdy jsme dynamické, plné sil, tvořivosti a touhy ke změnám, kdy máme chuť se hýčkat, kdy bychom si měly dopřát odpočinek a kdy přemýšlet nad nesmrtelností chrousta.

Pro mě to bylo neskutečně úlevné, konečně porozumět tomu, že všechny tyhle nálady souvisí s fází cyklu a jsou naprosto v pořádku. A musím říct, že je to úleva i pro moje okolí, hlavně pro mého muže, který kolem mých nálad vždy jen opatrně bruslil. Teď se jen podívá na ledničku, kde visí můj cyklický magnet, a hned ví, na čem je.

A kdy je nejlepší doba se fotit? Nejlepší období nastává kolem ovulace. To se my ženy cítíme nejkrásněji. Pokud tedy uvažujete o vhodné době na krásné fotky, naplánujte si to na tuto dobu 😉

My ženy jsme NEBE.. Jsme PEKLO..  Jsme RÁJ..

Ale hlavně, že JSME!

Pokud i Vy chcete zažít svůj přerod v překrásnou bohyni, napište mi sem.

Děkuji své úžasné kamarádce a klientce Marianě za nápad nafotit tuto sérii a možnost zveřejnit ji. Kéž by dodala odvahu dalším ženám najít hloubku ve svém cyklu a ve své kráse.

Jako vášnivá fotografka ženské krásy následuji své srdce a pomáhám ženám svým uměním odhalit jejich vlastní krásu, jakož i zasívat v nich semínko sebelásky a sebepřijetí. Tím jim krůček po krůčku ukazuji cestu k lepšímu životu a ony se na ni rády vydávají. Napsala jsem eBook 8 triků, díky nimž se budete na fotkách samy sobě líbit
Komentáře
  1. Lucie napsal:

    Taky už jsem cyklickou ženu objevila 🙂
    Škoda že je spousta žen, co to mají potlačené hormonální antikoncepcí…

    • Jana Bínová napsal:

      Je to paráda, že? Ale je i spousta žen, které HA neužívají a ani netuší, jak by mohly svůj cyklus využívat pro svoje dobro 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.