Sicilské plynutí

Dlouho ve mně zrál plán vyrazit sama se sebou a svým fotoaparátem někam k moři, kde bych si odpočinula a načerpala tolik potřebné síly pro své další tvoření. Nakonec jsem zvolila pobyt Bio Amore organizovaný cestovní agenturou Zažít Sicílii. Nejvíce jsem se těšila na moře, odpočinek, skvělé a zdravé jídlo a jógu, která byla součástí pobytu.

Jídlo

Jídlo bylo naprosto neskutečně luxusní, jak ho dovede jen Alena Bianchi Kosturová. V její kuchyni se projevuje nejen hluboká znalost italské a sicilské kuchyně, ale zkušenosti s bio stravou, raw stravou a vlivy exotických kuchyní. Co víc si přát po hodině jógy než čerstvé smoothie nebo raw dort? K obědu těstoviny, rýže nebo salát. K večeři čerstvé ryby.. Vše s láskou připravované z místních surovin.

Jóga

Nešlo jen o protažení těla, ale o vnitřní prožitek, který jsem na vlastní kůži cítila. Představte si, že cvičíte pod modrým nebem a vdechujete do sebe sicilské slunce nebo mořem prosycený vzduch, ležíte na horkém písku a meditujete… Pod vedením Judity Berkové jsem navíc pochopila, že jóga není jen fyzické protahování těla, ale že když jí člověk cvičí vědomě a netlačí na pilu, tak se začnou dít zázraky i v běžném životě. Vow! Veliký aha moment pro mě.

 

Skvělé ženy

Hodně lidí se divilo, že jedu sama – bez dětí, muže, kamarádky. Já se ale těšila, jak si budu na pláži sama číst a odpočívat. No nakonec zrovna k tomu odpočinku až tak úplně nedošlo, ale děly se daleko zajímavější věci… Potkala jsem na ostrově partu podobně naladěných žen, které můj život nesmírně obohatily. Společně jsme plynuly, zářily, sdílely a užívaly si. A jako bonus jsem se naučila přijímat svoje strachy.

Zázraky

Dá se říci, že tento týden pro mě byl v mnoha směrech velice transformační. Zjistila jsem jaké to je, když důvěřuji Bohu/vesmíru, že vše je dobré. Plnily se mi totiž sny. Nazvala bych to dokonce týden zázraků. Ale o tom napíšu třeba zase někdy příště 😉

Ani ve snu by mě nenapadlo, že si ze slunné Sicílie přivezu tolik skvělých darů.

Už vím, jaké je neočekávat a plynout – moje dva největší dary, které už mi nikdo nevezme 😉

Jana Bínová
Jako vášnivá fotografka ženské krásy následuji své srdce a pomáhám ženám svým uměním odhalit jejich vlastní krásu, jakož i zasívat v nich semínko sebelásky a sebepřijetí. Tím jim krůček po krůčku ukazuji cestu k lepšímu životu a ony se na ni rády vydávají. Napsala jsem eBook 8 triků, díky nimž se budete na fotkách samy sobě líbit
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.