Z druhé strany objektivu

Chtěla jsem to také zažít. Toužila jsem prožít to, co cítí ženy před mým objektivem. A tím se jim ještě více přiblížit. Zároveň to byl i můj sen a zvědavost zkusit nafotit něco svůdného s profesionální fotografkou. Ráda bych se s vámi na dalších řádcích podělila o své dojmy a zkušenost z této události.

Stejně jako moje milé klientky jsem řešila podobné pocity a myšlenky.

Měla jsem různé výmluvy

  • Jednou z výmluv byly peníze. Já jsem od dětství spíše šetřivá a tohle mi vždycky připadalo jako marnivost. Až poslední dobou jsem si zvykla investovat peníze nejen do dětí, ale i do sebe. Změnila jsem úhel pohledu na peníze. Už je neberu jen jako prostředek na pořizování věcí, ale začínám si je užívat také pro zážitky.
  • Další častou výmluvou bývá postava, věk a podobně. Já už jsem se tak nějak naučila mít své tělo ráda, takové jaké je. A pokud jsem s něčím nespokojená, tak se snažím to měnit – zdravou stravou, cvičením… Snažím se o své tělo v rámci svých možností hezky starat. Vím, že do ideálu mám daleko, ale já nechci být ideální. Já jsem já – i se svou hubeností, malými prsy, vráskami a dalšími vadami, které si my ženy myslíme, že máme.
  • Dalším „ale“ bylo, že nemám co na sebe. V čem se budu fotit? Dlouze jsem o tom přemýšlela a došla jsem k názoru, že o oblečení to není. Byla jsem rozhodnutá použít vlastní kousky, ale nakonec se mi do cesty dostalo nové sportovně-krajkové prádlo, které přesně vystihovalo moji osobnost. A můj sen začínal najednou dostávat jasnější kontury.

Rozhodnutí

Už mám za sebou focení svůdných fotek, kdy mě fotila moje kamarádka a byl to pro mě transformační zážitek. Tehdy jsem si uvědomila, jak velký potenciál mají vlastní krásné fotografie… Ale teď jsem hledala profesionální fotografku, abych prožila podobný autentický zážitek jako mé klientky.

Také jsem hodně přemýšlela, kdo bude ta šťastná fotografka, která mě vyfotí. Sice jsem měla svoji vysněnou fotografku dávno vybranou, ale co kdyby existoval třeba někdo lepší. Nakonec jsem si ale řekla, že prostě půjdu za svým srdcem, ať to stojí, co to stojí. A tak padlo rozhodnutí na Lucii Schweinerovou.

Už první plánovací setkání mě přesvědčilo, že jsem na správném místě. Začala jsem se těšit, zároveň jsem byla ale malinko nervózní. Musím říct, že mě nervozita trochu překvapila. Sama přeci fotím a vím, do čeho jdu. Navíc Lucie je velice příjemná a normální žena. Nebyl vůbec důvod k obavám. I tak se ale nervozita stupňovala a opadla až příchodem do studia v den focení. Podobné pocity jsem měla před svatbou. Focení i samotná příprava pro mě byla veliká událost.

Den s velkým „D“

Ráno v den focení jsem ani dospat nemohla, jak jsem se těšila. Příchodem do studia ze mě rázem spadla všechna nervozita a začala jsem si užívat Lucčinu péči o tělo i o ducha.
Focení plynulo v Lucčině režii a bylo provázeno živou debatou a častým smíchem. Pro mě bylo zásadním aha momentem, že mi více vyhovuje fotit se s „neznámým“ člověkem – paradoxně se více usmívám, nebo že by to bylo Lucčiným charisma? Nemalý podíl má určitě také to, že krásně učesaná a oblečená se cítíte úplně jinak než jindy, cítíte se prostě jako princezna!

Navíc tento pocit u mě trval po celý den (a v menší míře stále přetrvává ;-)). A když mi přišly od Lucky upravené fotky, tak to už je prostě nepopsatelné. Večer před spaním jsem si pak v duchu jednotlivé snímky rekapitulovala a ukládala do srdce. Koupala jsem se v tom úžasném pocitu, že se sama sobě líbím a že se mám fakt ráda. Že to za to prostě stálo! Že fakt ještě nepatřím do starého železa! A že mám památku pro své vnučky 😀

Co mi to dalo ve zkratce? Kromě krásných fotek a skvělého zážitku jsem získala zkušenost z pohledu klientky. Přeci jen stát za fotoaparátem a před ním je něco úplně jiného.

Moc děkuji Lucii za její přístup, péči, nádherné fotky a hlavně za ty pocity, které mi tento zážitek přinesl. Nově získanou zkušenost bych ráda otiskla i do své práce s klientkami. Už vím, jak jim je. O to víc se budu snažit pomoci budoucím klientkám svou trpělivostí a individuální péčí.

Poselství

Přála bych si, milé ženy, abyste také našly odvahu pořídit si krásné fotografie a abyste zažívaly tyto nádherné pocity sebepřijetí a zvýšení si vlastní hodnoty. A to bez ohledu na to, kolik je vám let nebo kolik kilogramů ukazuje vaše váha. Na tom totiž vůbec nezáleží. Možná, že je to i váš tajný sen, stát se na chvilku opečovávanou a ve středu zájmu objektivu.

Bude mi ctí, když se rozhodnete udělat tento velký krok se mnou. Pojďte si se mnou splnit si svůj velký sen!

Odkaz na moji práci najdete zde >>>

Pro kontakt klikněte sem >>>

Jako vášnivá fotografka ženské krásy následuji své srdce a pomáhám ženám svým uměním odhalit jejich vlastní krásu, jakož i zasívat v nich semínko sebelásky a sebepřijetí. Tím jim krůček po krůčku ukazuji cestu k lepšímu životu a ony se na ni rády vydávají. Napsala jsem eBook 8 triků, díky nimž se budete na fotkách samy sobě líbit
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.